بیتکوین نوعی پول دیجیتالی و مجازی بر پایه شبکه همتا به همتا می باشد. یک نوع واحد پولی جدید که از درون اینترنت و توسط مردم معمولی به وجود آمد. بیت کوین یک شبکه مجازی مالی است، بر اساس ریاضیات و پروتکل‌های رمزگذاری شده شکل گرفته و توسعه پیدا کرد. بیت کوین یک شبکه اپن سورس در دنیای مجازی است که توسط مردم برای مردم ساخته شده است. چیزی شبیه به ایده فرامرزی، فارق از دولت ها، فارق از مرز ها.


برای مطالعه ی بیشتر کلیک کنید : بیت کوین چیست؟


چرا مردم به بیت‌کوین اعتماد دارند؟

در مدتی کوتاه بین مردم پذیرفته شد و روز به روز مردم بیشتری بیت‌ کوین را به‌ عنوان یک واحد پولی می‌پذیرند. فروشگاه های جدیدی این پول دیجیتالی رو ساپورت می کنند. هر روز فروشندگان و خریدارانی جدیدی به این شبکه مجازی اضافه می شوند. تمایل به استفاده از بیت کوین به جای پول رایج در حال افزایش است. به گفته ی برخی از اقتصاد دانان آینده بیتکوین بسیار روشن می باشد البته به دلیل شناخته نشدنش توسط دولت ها، آینده ای مبهم دارد.


اگر پرسشی پیرامون بیت کوین به ذهنتون اومده و خیلی کنجکاوید به پاسختون برسید…

به برگه ی پرسش و پاسخ پیرامون بیت کوین رجوع کنید.


آیا با بیت‌کوین می‌توانم پولدار شوم؟

از پیدایش بیت کوین تا زمان حال ، ارزش بیت کوین در حال افزایش است ، بالا بلندی هایی وجود دارد ولی طبق نمودار های ارزش بیت کوین ، ارزش این ارز دیجیتالی در حال افزایش است و پیش بینی ها حاکی از این است که این رشد ارزش و اعتبار ادامه دار باشد.

در چند سال گذشته ارزش بیتکوین در بازارهای بین المللی از چندین دلار به چندین هزار دلار رشد یافته است. در صورتی که اگر شما چندین سال پیش سرمایه خود را به بیت کوین تبدیل می کردید ، با چند برابر شدن سرمایه تان ، شاید نام شما نیز در لیست افراد ثروتمند جای می گرفت.


برای مشاهده ی نمودار ارزش ارزهای دیجیتالی بر روی لینک زیر کلیلک کنید.

نمودار بیت کوین


مزیت های بیت کوین چیست ؟

بیت کوین نسبت به پول رایج بین المللی هزینه ها را کاهش می دهد. برای فروشنده و خریدار یک مزیت بزرگ به شمار می آید زیرا تنها با چند کلیک ساده میتوانند این پول دیجیتالی رو از سراسر دنیا به هرجای دیگر در این کره ی خاکی ارسال کنند. نیازی به تبدیل ارز و دردسر های رایج در این زمینه را ندارد.

انتقال بیت کوین و پول دیجیتالی از یک نقطه به نقطه ی دیگر در تمام شبکه اطلاع رسانی می شود و همه ی نقطه های این شبکه از آن با خبر می شوند. زمان متوسط این انتقال چول ها و تایید شدنشان تقریبا ده دقیقه زمان می برد تا همه ی سیستم از آن آگاه شوند.

چه کسی شبکه‌ی بیت‌کوین را کنترل می‌کند؟

اینکه بیت کوین را به عنوان یک پول حساب بیاوریم وابسته به پذیرش جایگاه حقوقی از سوی دولت هاست. بیت کوین سیستم کنترل کننده متمرکز ندارد و توسط هیچ موسسه ، سازمان یا دولتی اداره نمی شود. این نکته حائظ اهمیت هست که هیچ دولتی تاکنون بیت کوین را به رسمیت نشناخته است و کشورهای آمریکا، آلمان و چین بر کالا بودن بیت کوین تاکید دارند.

مخترع بیت کوین چه کسی است؟

فردی (یا افرادی) به نام مستعار ساتوشی ناکاموتو با اختراع یک شیوه اثبات کاری در شبکه همتا به همتا، راهی نو و جایگزین برای این سیستم های مالی آنلاین پیشنهاد کرد. بیت کوین یک نو آوری جدید اینترنتی هست و توسط کاربرانش در حال توسعه می باشد. با همزمان شدن بحران مالی سال 2008 میلادی و همچنین شکست واحد های پولی جهانی و سود و فساد زیاد در سیستم های بانکی باعث بالا بردن ارزش این ایده و افزایش اعتبار بیت کوین شد.


تیم دیجی ارز امکانی به وجود آورده تا به سادگی بتوانید قیمت بیت کوین رو به دست آورده و به ارز های معتبر جهانی حساب کنید. برای استفاده از این خدمات بر روی لینک زیر کلیک  کنید.

ماشین حساب بیت کوین