بیتکوین چیست؟ آنچه باید درباره بیتکوین بدانید.

بیتکوین یک ارز دیجیتالی  یا دیجی ارز است. این ارز به هیچ دولت یا شرکت خصوصی متعلق نیست. و ساختاری غیر متمرکز دارد. دیجی ارز بیت کوین هیچ پشتوانه ی فیزیکال مانند طلا ندارد. همانطور که گفتیم بیت کوین یک ارز مجازی است. بیتکوین نماینده ی خودش می باشد. به این معنا که همان اعدادی که در کیف پول مجازی شماست همان پول شماست. در صورتی که اطلاعات حساب شما در بانک اینترنتی شما نماینده ی میزان پولی است که در بانک دارید. و پولی که شما دارید نماینده ی طلاهایی است که در بانک مرکزی نگهداری می شود. (جهت اطلاعات بیشتر در مورد پول و تارخچه ی آن مطالعه کنید.)

اگرچه در تبلیغات دیجی ارز بیت کوین را با سکه نشان میدهند. برای بیت کوین هیچ سکه ای ضرب نشده و نخواهد شد. برای آن هیچ اسکناسی چاپ نشده و نخواهد شد. بیت کوین یک ارز دیجیتال است. برای اینکه مفهوم ارز مجازی را درک کنید باید توجه داشته باشید که همان عددی که در حساب (کیف پول) بیت کوینی شماست. همان پول شماست.

پول دیجیتال چیست؟

با روی کار آمدن اینترنت و اضافه شدن خرید و بانکداری اینترنتی، ما از قبل با پول دیجیتال آشنایی داشته ایم. به این معنا که می دانیم پول حتما نباید به صورت اسکناس یا سکه باشد. و پول ما همان اعدادی است که در حساب بانکی مان داریم. وقتی ما از یک سایت اینترنتی خرید انجام می دهیم. در واقع عددی (قیمت کالا) از حساب ما کم می شود. و به حساب صاحب سایت اضافه می شود.

آیا بیت کوین اعتبار دارد؟

تا کنون هیچ دولتی بیت کوین را به عنوان یک ارز به رسمیت نشناخته است. و کشور هایی مانند آمریکا، آلمان و چین بر کالا بودن آن تاکید کرده اند. اما هر روز به شمار افراد و شرکت هایی که بیت کوین را به عنوان یک پول به رسمیت می شناسند. و آن را پذیرش می کنند اضافه می شود. دیجی ارز بیت کوین اعتبارش را از پذیرفته شدن توسط افراد بدست آورده است. ارزش این دیجی ارز از زمان معرفی تا لحظه ی نگارش این مقاله 15000 برابر شده است. و ارزش آن با سرعت زیادی در حال افزایش است. در کشورهایی مانند آمریکا و کانادا برای بیت کوین دستگاه خود پرداز وجود دارد. و شما می توانید در هر لحظه ای که می خواهید دلار خود را به بیت کوین، و بیت کوین خود را به دلار تبدیل کنید.

در کشورهایی مانند ژاپن، هلند، کانادا، آمریکا و … شما می توانید از هایپرمارکت ها، رستوران ها و سایر بنگاه های اقتصادی کوچک و بزرگ بهای خدماتی که میگیرید را با بیت کوین بپردازید. نقل و انتقال بیت کوین بسیار سریع و آسان می باشد. به طور مثال شما به راحتی می توانید مبلغی را از کیف پول بیت کوین خود به حساب بیت کوینی دوستتان در سایر کشور ها انتقال دهید. و این اطمینان را داشته باشید که این اتفاق در کثری از ثانیه اتفاق می افتد.