بانک ساکسو پیش بینی کرد پس از اینکه ارزش بیتکوین در سال 2018 تا 60 هزار دلار پیش رود، روسیه و چین ارزش بیتکوین را تا 1000 دلار کاهش خواهند داد. بر اساس پیش بینی های این بانک، مسکو و پکن قصد دارند تا بیتکوین را سرکوب کنند و موجب فروپاشی اوراق قرضه در سال آینده شود. این بانک دانمارکی برای تحقق پیش بینی های قبلی اش معروف است.
ساکسی پیش بینی می کند که در سال 2018، بیت کوین به 60،000 دلار افزایش خواهد یافت و ارزش بازار آن تا بیش از 1 تریلیون دلار خواهد رفت. بعد از آن روسیه و چین با هم متحد خواهند شد تا به آن حمله کنند.

 

“بر اساس پیش بینی این بانک: افزایش بیت کوین و سایر بورس اوراق بهادار در سال های اخیر یکی از پدیده های بازارهای مالی بوده است. بیت کوین در بیشتر سال های 2018 افزایش پیدا می کند و بالا می رود، اما روسیه و چین با یکدیگر یک سقوط را مهندسی خواهند کرد..

 

بر اساس پیش بینی های بانک  ساکسو پس از آن، تا سال 2019، بیکوین تا سال هزار دلار سقوط خواهد کرد.

در پایان سال 2016، این بانک پیش بینی درستی در مورد افزایش ارزش بیت کوین انجام داد. پیش بینی می شود که قیمت ارز های دیجیتال تا پایان سال 2018 حداقل سه برابر شود.

چین با ممنوعیت ارائه سکه های اولیه ( ICOs )، در حال حاضر با بیتکوین مخالف است .

در ماه سپتامبر قوانینی توسط دولت چین مبنی بر ممنوعیت خرید ارز به دلیل خروج سرمایه از این کشور وضع شد. پس از تصویب این قانون چین 90 درصد از کل تجارت بیت کوین را از دست داده است. قیمت بیتکوین سقوط کرد، اما با سرعت بهبود یافت و همچنان رو به رشد است.

در روسیه، قوانینی در مورد بیتکوین و دیگر پول های دیجیتالی تنظیم نشده است.  ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه دستور داده است تا ماه جولای سال جاری قوانینی پیرامون ازهای دیجیتال تنظیم شود.

اداره امور مالیاتی روسیه اصرار دارد که ایجاد بیتکوین و دیگر پول دیجیتال غیرقانونی باشد زیرا معادن آنها شباهت به شرکت های هرمی دارند که در روسیه ممنوع است. با این حال، خرید و فروش اوراق بهادار این ارزها توسط قوانین مجازات نمی شود.

نظر شما در مورد این پیش بینی چیست؟ آیا ارزهای دیجیتال واقعا به ضرر کشورهایی مانند روسیه و چین است؟ آیا این کشورها در صدد محدود سازی بیتکوین هستند؟ آینده ی بیتکوین را چگونه پیش بینی می کنید؟ لطفا نظرات خود را با ما و سایر دوستان در میان بگذارید.

منبع: bitzamp.com