وزارت دارایی رژیم صهیونیستی اسرائیل خبر از ایجاد آینده احتمالی تاسیس یک پول مجازی توسط دولت رسمی اسرائیل داده است. این مقامات گفتند که اسرائیل علاقه مند است به منظور کاهش وابستگی کشور به معاملات نقدی و جلوگیری از افزایش خطر پولشویی و تخلفات مالیاتی، یک سکه مجازی را رواج دهد.
براساس گفته این مقامات، وزارت دارایی اسرائیل در حال بررسی تصویب یک الحاق احتمالی جهت ایجاد یک چارچوب قانونی برای استفاده از یک پول مجازی رسمی در کشور می باشد که قرار است در ماه ژانویه به دولت اسرائیل تحویل داده شود. انتظار میرود وزارتخانه امکان ایجاد و تبلیغ سکه مجازی برای استفاده در اسرائیل را آزمایش خواهد کرد.
اگر اسرائیل موفق شود این طرح را پیش برد، به کشورهایی مانند سوئد، ژاپن و چین ملحق خواهد شد که قبلا اقدامات مشابه ای را آغاز کرده اند. در ماه ژانویه، بانک مرکزی چین، اعلام کرده است که یک ارز دیجیتالی خود را آزمایش می کند.
همچنین در ماه سپتامبر، Financial Times گزارش داده است که بانک های ژاپن با حمایت از تنظیم کننده های مالی، در نظر دارند تا قبل از بازی های المپیک 2020 توکیو، یک ارز دیجیتال را به نام J-Coin ایجاد کنند.
افزون بر آن ها بانک مرکزی سوئد، در ماه سپتامبر اعلام کرد که تست امکان ارزیابی یک ارز دیجیتال به نام e-kronas را به عهده دارد، این بانک در بیانیه ای گفت: “در آینده ای نه چندان دور ممکن است، سوئد تبدیل به یک جامعه ای شود که در آن به طور کلی پول نقد دیگر پذیرفته نمی شود.

منبع bitzamp.com